Starting Order RIG 2018

Interclub Competition

Chicks

Group I
1   Berglind Inga Benediktsdóttir, SA
2   Katla Karítas Yngvadóttir, SR
3   Indiana Rós Ómarsdóttir, SA
4   Sunneva Daníelsdóttir, SB
5   Elín Ósk Stefánsdóttir, SR
6   Emily Scott, FSCZ
7   Weronika Komendera, SB

Group II
8   Emiliana Ósk Smáradóttir, SB
9   Brynja Árnadóttir, SB
10 Oksana Pachot, FFSG
11 Tanya Farajsdóttir, SB
12 Elva Ísey Hlynsdóttir, SB
13 Sædís Heba Guðmundsdóttir, SA
14 Shania Drieu, FFSG

Cubs

Group I
1   Ágústa Ólafsdóttir, SR
2   Kartrín Sól Þórhallsdóttir, SA
3   Lillian Musgrave, Guildford Ice Rink
4   Sara Kristín Pedersen, SB
5   Sunna María Yngvadóttir, SR
6   Kayla Amy Eleanor Harðardóttir, SR

Group II
7   Dharma Elísabet Tómasdóttir, SR
8   Freydís Jóna Jing Bergsveinsdóttir, SA
9   Áróra Sól Antonsdóttir, SR
10 Audrey Montiel, FFSG
11 Abigail Drieu, FFSG
12 Sasha Sajionovic, FFSG

Basic Novice A

Group I
1  Margrét Eva Borgþórsdóttir, SR
2   Valgerður Ólafsdóttir, SR
3   Natalía Rán Leonsdóttir, SR
4   Kristín Jökulsdóttir, SR
5   Tanja Rut Guðmundsdóttir, SB

Group II
6   Eva María Hjörleifsdóttir, SA
7   Ingunn Dagmar Ólafsdóttir, SR
8   Júlía Rós Viðarsdóttir, SA
9   Kolfinna Ýr Birgisdóttir, SA
10 Eydís Gunnarsdóttir, SR
11 Vilborg Gróa Brynjólfsdóttir, SR

Group III
12 Rakel Sara Kristínsdóttir, SB
13 Matthildur Birta Sverrisdóttir, SB
14 Hera Christensen, SB
15 Helena Ásta Ingimarsdóttir, SR
16 Herdís Heiða Jing Guðjohnsen, SR
17 Þórdís Helga Grétarsdóttir, SB

Basic Novice B

Group I
1   Bríet Berndsen Ingvadóttir, SA
2   Hildur Hilmarsdóttir, SB
3   Tinna Dís Bjarkadóttir, SB
4   Edda Steinþórsdóttir, SR
5   Harpa Karin Hermannsdóttir, SB
6   Valdís María Sigurðardóttir, SB
7   Ólöf Thelma Arnþórsdóttir, SR
8   Thelma Kristín Maronsdóttir, SR

Group II
9   Bríet Glóð Pálmadóttir, SR
10 Arna Björg Arnarsdóttir, SB
11 Margrét Helga Kristjánsdóttir, SR
12 Tanja Guðlaugsdóttir, SB
13 Sólbrún Erna Víkingsdóttir, SB
14 Ellý Rún Guðjohnsen, SR
15 Dana Mjöll Haraldsdóttir, SR
16 Hildur Bjarkadóttir, SB

ISU Competition

Advanced Novice Girls

Group I
1   Guðlaug Sóley Höskuldsdóttir, ISL
2   Aníta Núr Magnúsdóttir, ISL
3   Viktoría Lind Björnsdóttir, ISL
4   Ásdís Arna Fen Bergsveinsdóttir, ISL
5   Jeanne Loez, FRA

Group II
6   Rebekka Rós Ómarsdóttir, ISL
7   Molly Bengtsson, SWE
8   Anaëlle Clermidy, FRA
9   Aldís Kara Bergsdóttir, ISL
10 Naomi Dufour, FRA

Advanced Novice Boys

1   Jean Maxime Bernard, FRA

Junior Ladies

Group I
1   Emilía Rós Ómarsdóttir, ISL
2   Sandra Ramond, FRA
3   Christel Viljoen, RSA
4   Kyarha Van Tiel, NED

Group II
5   Þórunn Glódís Gunnarsdóttir, ISL
6  Danielle Kristensson, SWE
7   Herdís Birna Hjaltalín, ISL
8   Marta María Jóhannsdóttir, ISL
9   Liv Hörlin Wisborg, SWE

Group III
10 Kristín Valdís Örnólfsdóttir, ISL
11 Caroline Rouxel, FRA
12 Margrét Sól Torfadóttir, ISL
13 Helga Karen Pedersen, ISL
14 Amelia Jackson, AUS

Junior Men

1   Landrey Le May, FRA
2   Yamato Rowe, PHI
3   Yann Frechon, FRA
4   Xavier Vauclin, FRA

Senior Ladies

1   Þuríður Björg Björgvinsdóttir, ISL
2   Katie Pasfield, AUS
3   Eva Dögg Sæmundsdóttir, ISL
4   Morgan Flood, AZE

Senior Men

1   Adrien Tesson, FRA